Dieta

Jaką dietę stosować, aby poprawić zdrowie, samopoczucie i osiągać lepsze wyniki na boisku?

Zdobądź taką dietę, która jest dopasowana do potrzeb siatkarza, a nie kulturysty

Czy masz już dietę stworzonę pod swoje indywidualne potrzeby? Jeśli nie, to czytaj dalej.

Wielu siatkarzy stosuje diety dla kulturystów. Ale czy siatkarz powinien jeść to samo, co piłkarz, kolarz lub kulturysta? Odpowiedź brzmi: nie. Nie dość, że każda z tych dyscyplin wymaga innego sposobu żywienia, to jeszcze każdy organizm jest inny i ma zróżnicowane potrzeby.

Problem w tym, że trudno jest znaleźć dietę strickte dla siatkarza. Co w takiej sytuacji zrobić? Rozwiązania są dwa.

Możesz stosować dietę niedopasowaną do swoich potrzeb i prawdopodobnie nic złego się nie stanie. Ale możesz też zdobyć dietę, która uwzględni Twoje potrzeby i cele sportowe oraz pozwoli Ci w pełni wykorzystać ukryty potencjał Twojego organizmu.

Co, by było gdybyś miał więcej energii? Co, by było, gdybyś myślał klarowniej na boisku? Organizm za sprawą odpowiedniej diety, może więcej, niż Ci się wydaje. Chcesz się przekonać?

Chcesz zacząć odżywiać się w sposób, który pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał swojego organizmu?

Wybierz dietę ułożoną specjalnie pod Twoje potrzeby - jako siatkarza. Uwaga! Dajemy Ci na nią aż 20% zniżki! Czy warto? Na to pytanie odpowiedz sobie sam. Jedno jest pewne - odpowiednia dieta to kluczowy czynnik, który decyduje o samopoczuciu, poziomie energii i wynikach sportowych każdego zawodnika.

Dlaczego to ważne, aby Twoja dieta była stworzona pod Twoje indywidualne potrzeby?

Oto najczęstsze problemy siatkarzy, które rozwiązuje indywidualnie dopasowana dieta:

Regularne spadki kondycji

Bez kondycji ani rusz! Odpowiednio ułożona dieta nie tylko pozwoli Ci znacząco poprawić kondycję, ale także utrzymać ją przez długi czas. Pamiętaj, że to może mieć swoje skutki – będziesz coraz lepszy w tym, co robisz.

Brak energii w ciągu dnia

Jako siatkarze wiemy, że w trakcie meczu lub treningu potrzebujesz siły i energii. Co, jeśli nie dostarczysz organizmowi odpowiedniej ilości kalorii? Zbilansowana dieta sprawi, że na boisku będziesz tryskał energią i grał najlepiej, jak tylko potrafisz!

Korzystamy ze wsparcia najlepszych specjalistów

Właśnie dlatego każdą "siatkarską dietę" układa Dorota Traczyk - znana w Polsce dietetyk sportowa!

Dorota Traczyk


Dorota nie jest zwykłym dietetykiem sportowym. To ogromna pasja poprowadziła ją do zdobycia odpowiedniego wykształcenia, aby na co dzień zajmować się tym, co kocha. Dorota od kilku lat współpracuje z osobami aktywnymi fizycznie, ale też z zawodowymi sportowcami.

Prowadzi warsztaty, wykłady i szkolenia z zakresu właściwego żywienia wspomagającego osiąganie lepszych wyników w sporcie, regulacji masy ciała i szeroko pojętego zdrowego żywienia.

Dorota jest autorką ponad 200 artykułów dotyczących żywienia – w czasopismach oraz publikacjach online. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że znasz jej fanpage na facebooku – Dieta Sportowca! Dorota jest również właścicielką poradni dietetycznej o tej samej nazwie.

Prywatnie? Też kocha sport! Dorota to była zawodniczka pływania i biegów długodystansowych. Obecnie jest skupiona na kolarstwie szosowym.

Cały czas czujesz, że stoisz w miejscu? Przeczytaj to

Jeśli czujesz, że stoisz w miejscu, to przyczyną braku progresu najprawdopodobniej jest nieodpowiedni trening, bądź niedopasowana dieta. W końcu siatkówka to wymagający sport dla Twojego organizmu i ważne jest to, by Twój plan żywieniowy było dopasowana do Ciebie. To niezmiernie ważne i rozumie to każdy profesjonalista! Możesz mieć dietę, którą stosuje Twój kolega z drużyny, ale czy to znaczy, że ta dieta będzie dobra dla Ciebie?

Prawda jest taka, że nigdy nie osiągniesz wyników, jakie osiągają sportowcy, którzy mają diety stworzone indywidualnie pod swoje potrzeby. W końcu każdy jest inny i dlatego tak ważne jest to, aby dieta była ułożona zgodnie z wynikami różnych parametrów Twojego organizmu. Czy masz taką dietę? Jeśli czujesz, że to dobra decyzja, to nie zastanawiaj się zbyt długo i podejmij decyzję już dziś. Czy warto? To pytanie, na które musisz odpowiedzieć sobie sam.

Co zmienia dopasowana dieta?

  • Energia94%
  • Samopoczucie88%
  • Siła89%
  • Regeneracja94%

Od poprawy zdrowia, samopoczucia i lepszych wyników na boisku, dzieli Cię kilka kliknięć myszką. Co z tym zrobisz?